Wiedzieliście, że badania wykazują, iż osoby które mają otyłego partnera mają skłonności do szybszego tycia? Mózg bardzo łatwo przystosowuje się do otaczającego środowiska więc to czym i kim się otaczamy bezpośrednio wpływa na nas i nasze myślenie. Każdy z nas powinien otaczać się więc ludźmi szczęśliwymi, wartościowymi i takimi, którzy wnoszą coś cennego do naszego życia.

Dlaczego wybrałam taki temat? Ponieważ ostatnio bardzo często słyszę pytanie „Dlaczego?”. Dlaczego ćwiczę. Dlaczego się zdrowo odżywiam. Dlaczego nie jem słodyczy. Dlaczego założyłam tego bloga.  Dlaczego, dlaczego, dlaczego.. Na dłuższą metę jest to uciążliwe, bo ile razy można tłumaczyć (często jednej osobie) w kółko to samo?

Przykre jest, że ludzie nie rozumieją, że ktoś chce żyć inaczej niż oni i za każdym razem próbują zmienić sposób myślenia. Niestety ludzie często nie umieją zaakceptować wyborów innych i usilnie próbują przekonać do swoich racji (które oczywiście są jedyne słuszne i uniwersalne dla wszystkich!). No ale takie jest życie i nic na to nie poradzimy.

STAJESZ SIĘ TAKI JAK CI, Z KTÓRYMI SPĘDZASZ NAJWIĘCEJ CZASU! 

Czy tego chcemy, czy nie, stajemy się podobni do ludzi, z którymi przebywamy. Dobrze jest więc świadomie dokonywać wyboru osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu. Warto spędzać czas z osobami, do których chcemy się upodobnić, o których myślimy „chcę być taka/taki, jak on/ona!”. Jeśli pragniesz więcej sukcesów w życiu to otaczaj się ludźmi sukcesu. Jeśli pragniesz mieć dobry związek to otaczaj się ludźmi, którzy tworzą dobre związki. Jeśli chcesz czuć się szczęśliwa w życiu, otaczaj ludźmi, którzy są szczęśliwi!

Pamiętaj: masz wybór z kim spędzasz więcej, z kim mniej czasu, a z kim w ogóle zrywasz kontakt! Moim zdaniem ważne jest ograniczać toksyczne znajomości. Bo właściwie po co otaczać się osobami, które chcą zabić nasze marzenia i mają na nas zły wpływ? Trzeba dbać o swoje dobro i swoje samopoczucie! Trzeba dbać o swoje szczęście! 🙂

Ja nauczyłam się rezygnować. Rezygnować z negatywnych ludzi z mojego otoczenia bądź bez żalu ograniczać kontakty. Zrozumiałam, że nie potrzebuję wokół mnie osób, które mnie nie akceptują oraz takich, przy których nie czuję się szczęśliwa i mam jak najszybciej uciec od ich towarzystwa. Nie potrzebuję ludzi, którzy ciągną mnie w dół, którzy koncentrują się na negatywnych sprawach, wiecznie narzekają i zabierają moją pozytywną energię. Zdecydowanie bardziej wolę otaczać się osobami pozytywnymi, które wnoszą szczęście, radość i uśmiech do mojego życia. Osobami przy których czuję się po prostu dobrze i takimi, którzy nie podcinają mi skrzydeł i rozumieją mnie całkowicie. Osobami, które mnie wspierają i dbają o mnie.Z kim się zadajeszRada na dziś?

Zawsze bądź sobą! Nie daj się zmienić innym. Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu zrób to tylko i wyłącznie ze względu na siebie! Nie zmieniaj się tylko dlatego aby uzyskać akceptację innych. Nie pozwól innym aby decydowali jakie życie masz prowadzić! Tylko Ty możesz decydować, tylko TY piszesz historię swojego życia! Zadbaj więc aby była jak najlepsza. Weź życie w swoje ręce! Pamiętaj, to Ty jesteś najważniejszy!

Mówi się, że jest się średnią pięciu osób, z którymi się spędza najwięcej czasu. Więc z kim chcesz spędzać czas? 🙂

}