Nareszcie nadszedł czas na wpis o programie który miałam przyjemność wykonywać przez ostatnie 8 tygodni – The Master’s Hammer and Chisel. Po intensywnym cardio z Insanity Max:30 i treningu BBG 1.0 z Kaylą Itsines nadszedł czas na zmianę i wypróbowanie czegoś nowego. Jest to trzeci program, który udało mi się wykonać w całości bez żadnych przeszkód. Chcecie dowiedzieć się więcej? Tak więc zapraszam do dalszego czytania!

Na początek krótkie wyjaśnienie kim są trenerzy. Zarówno Autumn (Chisel), jak i Sagi (Hammer) brali w przeszłości udział w konkursach kulturystycznych i niejednokrotnie je wygrywali. Każdy z nich posiada również swoje własne programy treningowe, które można znaleźć na stronie Beachbody. Autumn prowadzi 21 Day Fix oraz 21 Day Fix Extreme, natomiast program Sagiego nazywa się Body Beast.

The Master’s Hammer & Chisel

Autumn Calabrese i Sagi Kalev połączyli swoje siły, aby stworzyć całkiem nowy program mający na celu zbudowanie mięśni i zrzucenie tkanki tłuszczowej, czyli po prostu zbudowanie idealnego ciała. Jest to program, który można wykonywać w domu i w zdecydowanej większości skupia się na treningu siłowym. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest programem dla osób początkujących!

Cały program trwa 8 tygodni, dostępna jest tylko jedna wersja kalendarza wykonywanych ćwiczeń. Jednak po 60 dniach można się zdecydować na dodatkowe 30 dni w celu zmaksymalizowania efektów. Możliwy jest wybór treningów tylko z Chisel lub tylko z Hammer. W całym programie znajduje się łącznie 14 treningów, a w wersji Deluxe znajdziemy 4 dodatkowe.  Ich długość wynosi od 25-45 minut. Ćwiczy się 6 dni w tygodniu, jeden dzień przeznaczony jest na odpoczynek.

Poniżej filmik promujący program. Możecie podejrzeć co i jak:

Wymagany sprzęt

Pod względem sprzętowym program jest dość wymagający. Trzeba posiadać:

  • ciężarki o różnej wadze
  • drążek lub gumy
  • ławeczka treningowa lub piłka stabilizacyjna

Osobiście nie posiadam ani ławeczki ani piłki stabilizacyjnej i spokojnie można sobie poradzić bez nich.

Korzyści

Oczywiście będziesz lepiej wyglądać! 🙂 Dodatkowo zyskasz pewność siebie, poprawisz swoją wytrzymałość, siłę, zwinność oraz równowagę. Wyrzeźbione mięśnie również gwarantowane!

Dziewczyny, nie bójcie się tego programu – nie będziecie wyglądać po nim jak faceci! Ćwiczenia z ciężarkami tylko wam pomogą w uzyskaniu wymarzonej figury 🙂 Lecz aby uzyskać pożądane efekty nie można zapominać o zdrowym odżywianiu!

12631329_941308445950573_2709797124558505474_n

12717400_948335798581171_6896356104154106028_n

Moja opinia 

Uwielbiam ten program! Ćwiczyłam razem z narzeczon12717421_947807678633983_6033535920138533361_nym i on również uważa, że program jest super. Jest bardzo wymagający, a mimo że w większości ćwiczeń nawet się nie wykona jednego podskoku to można się porządnie zmęczyć, pot leje się strumieniami. Ćwiczy się każdy, nawet najmniejszy mięsień. W czasie programu znacznie wzrasta siła – ja zaczynałam od ciężarków 3 kg na rękę, po miesiącu spokojnie przeszłam na 5 kg. Cięższych nie posiadam, ale wydaje mi się, że po drugim miesiącu spokojnie mogłabym zwiększyć ich wagę o kolejne 2 kg. Na moje mięśnie program podziałał bardzo, zauważyłam że wyrzeźbiły się mięśnie nóg i pleców, ramiona się wysmukliły, pojawił się widoczny biceps i triceps, pupa nabrała lepszych kształtów. Najbardziej oporny jest jednak brzuch – owszem, widzę efekty, ale nie takie  na jakie liczyłam. U mojego narzeczonego efekty bardzo podobne (choć oczywiście o wiele większe i bardziej widoczne!),  jednak u niego pojawił się dodatkowo piękny six pack 🙂

Minusy? Ciągłe zmęczenie mięśni. Jest to jedyny program, w którym naprawdę cieszyłam się na wolny dzień od ćwiczeń. Naprawdę jest bardzo wymagający i ciągłego zmęczenia raczej będzie ciężko uniknąć, jeśli daje się z siebie wszystko. Na pewno minusem są również duże wymagania sprzętowe, jeśli nie posiada się wymaganego sprzętu to zakup wszystkiego na raz na pewno będzie dość kosztowny.

My gorąco polecamy ten program. 🙂

 

Znacie ten program? Ćwiczyliście? Jeśli tak to podobało się? Czekam na komentarze!

}