Najpopularniejszy i najczęściej czytany post na moim blogu? Kayla Itsines BBG 1.0. Mówiąc całkiem szczerze nie sądziłam, że post ten wzbudzi aż takie zainteresowanie! Dlatego postanowiłam napisać dziś o BBG 2.0.

Na początku zaznaczę, że osobiście nie robiłam drugiej części i wpis ten będzie opierał się bardziej na teorii i moich doświadczeniach z pierwszego programu. Jeśli chcecie dowiedzieć się skąd dowiedziałam się o tym programie i jaka jest moja opinia zapraszam do części pierwszej oraz zobaczenia efektów treningu:

BBG 1.0

EFEKTY BBG #1

EFEKTY BBG #2

Kayla Itsines BBG 2.0

Bikini Body Guide (zarówno 1.0 i 2.0) to 12 tygodniowy program stworzony przez Australijską trenerkę, Kaylę Itsines.  Krótkie przypomnienie o tym, jak wygląda program:

  • W poniedziałki, środy oraz piątki ćwiczenia wykonywane są z książki Kayli. Jest to HIIT (High Intensity Interval Training), czyli  trening o wysokiej intensywności. Należy wykonać dwie pełne serie. Jedna seria składa się z dwóch bloków, w każdym po cztery różne ćwiczenia. Każde ćwiczenie wykonuje się odpowiednią ilość powtórzeń. Każdy blok musi być ukończony w 7 minut. Tak więc cały trening trwa tylko 28 minut
  • W pozostałe trzy dni (wtorek, czwartek oraz sobota) powinno się wykonywać ćwiczenia o niższej intensywności, czyli LISS (Low Intensity Steady State). Kayla sugeruje na przykład szybkie chodzenie, bieganie,  czy jazdę na rowerze przez 35-45 minut
  • Niedziela to dzień wolny, czas na relaks

Jak nie ciężko się domyśleć 2.0 jest kontynuacją pierwszego programu, znajdziemy tam ćwiczenia przeznaczone dla kolejnych 12 tygodni treningu. Forma ćwiczeń nie uległa zmianie

Kayla Itsines BBG 2.0– dalej mamy do czynienia z dwoma blokami ćwiczeń wykonywanych w dwóch seriach . Co więc uległo zmianie?

  • Mniej skakania, więcej ćwiczeń statycznych
  • Ćwiczenia wykonywane są z większym obciążeniem
  • Potrzebna jest większa ilość sprzętów
  • Doszły nowe ćwiczenia oraz uległy modyfikacjom (na cięższe) niektóre ćwiczenia z BBG 1.0

Jedną z większych wad tego programu jest to, iż potrzeba dużo sprzętu. W części drugiej przydadzą wam się: hantelki (5-10 kg), sztanga (10-20 kg), kettlebell (8-15 kg), piłka lekarska (6-12 kg), ławeczka oraz skakanka. Dodatkowo przyda się mata i opcjonalnie roller do masażu. Oczywiście można używać zamienników. Przykładowo zamiast piłki lekarskiej lub kettlebell można użyć hantelków.

Na poniższych obrazkach możecie zobaczyć kilka przykładowych ćwiczeń BBG 2.0 znalezionych w googlach:

Kayla Itsines BBG 2.0Kayla Itsines BBG 2.0

 

Koniecznie zajrzyjcie na blog Kayli oraz jej Instagram – znajdziecie tam mnóstwo motywacji i niezwykłych transformacji. A w końcu jedną z największych motywacji jest oglądanie postępów innych! :)

Kayla Itsines BBG 2.0

Kayla Itsines BBG 2.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A wy słyszeliście o Kayli? Ćwiczyliście z nią? Jakie macie opinie o tym programie? Czekam na komentarze!

 

}