„Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli”.

Marek Aureliusz

W dzisiejszych czasach właściwie na każdym kroku możemy zaobserwować ludzi pogrążonych w marazmie. Ośmieliłabym się stwierdzić, że panuje wręcz epidemia depresji, smutku i narzekania na wszystko, na co tylko się da. Media w żaden sposób nie pomagają i ciągle bombardują nas wiadomościami o wojnach, agresji, przemocy, kataklizmach, zamachach. Spójrzmy na jakiekolwiek programy informacyjne w telewizji. Ile znajdziemy tam pozytywnych wiadomości? Prawie żadnej! Więc jak tu zachować optymizm? Co ciekawe nawet w samej psychologii znajdziemy o wiele więcej publikacji traktujących o lękach, smutkach, depresji, chorobach itp.. Dlaczego nie pojawia się więcej książek o radości, szczęściu, pozytywnym myśleniu?

Dlatego dzisiaj znajdziesz u mnie kilka pomysłów na to, jak bardziej cieszyć się z życia! 

Pozytywne myślenie

szczęścieJest to „wiara w pozytywny wynik działania. Jest to również zdolność dokonywania określonych reakcji myślowych, a później fizycznych, które zmieniają nieprzyjemne zdarzenia na takie, które nam służą”. U różnych osób zdolność do pozytywnego myślenia utrzymuje się na różnym poziomie – w zależności od tego, jakie programy znajdują się w ich podświadomości oraz od tego, na ile w sposób świadomy mogą te programy modyfikować. Im masz większe poczucie własnej wartości i siły, im większą wiarę w pozytywny rezultat działania i im więcej pozytywnych ludzi i informacji w okół siebie – tym Twoje życie automatycznie staje się bardziej pozytywne!

Jak to zrobić? Jak myśleć pozytywnie?

 1. Zaakceptuj siebie w 100%. Trudno myśleć pozytywnie w towarzystwie człowieka, u którego więcej nas denerwuje niż się podoba. Spędzasz ze sobą 24 godziny na dobę – pokochaj siebie!
 2. Przeganiaj czarne myśli, nie pozwól im się na stałe zadomowić w Twojej głowie.
 3. Wybaczaj sobie błędy. Nie przejdziesz przez życie bez ich popełniania – najważniejsze to wyciągnąć z nich konstruktywne wnioski.
 4. Ciesz się małymi rzeczami. Doceniaj każdy dzień. Bądź wdzięczny.
 5. Uśmiechaj się! „Uśmiech wysłany w świat wraca i zwraca się z nawiązką.” 🙂
 6. Zadbaj o siebie. Uprawiaj sport, który dostarczy Ci porządną dawkę endorfin. Koniecznie słuchaj co twoje ciało ma Ci do powiedzenia. Przykładowo czujesz, że potrzebujesz więcej snu? Połóż się spać wcześniej.
 7. Odkryj w sobie pasję. Rób w życiu to, co kochasz.
 8. Przebywaj wśród ludzi pozytywnych, szczęśliwych i akceptujących Ciebie. Bo w końcu: z kim się zadajesz, takim się stajesz.
 9. Zajmij się czymś przyjemnym i relaksującym. Może posłuchaj ulubionego albumu lub zrób sobie kąpiel/domowe SPA?
 10. Wyjdź na spacer. Świeże powietrze zawsze dobrze działa na złe samopoczucie.
 11. Pobaw się z dzieckiem. Trudno jest być smutnym w miejscu, gdzie są małe dzieci. To prawdziwe zbiorniki radości!

A jakie są wasze sposoby na to, aby myśleć pozytywnie? 🙂 

uśmiech

Uśmiechnij się do życia, a ono w zamian uśmiechnie się do Ciebie! 🙂

 

}