Postanowiłam rozpocząć serię wpisów na temat osób, które warto znać i o których zdecydowanie powinien usłyszeć cały świat. Na pierwszy ogień wybrałam człowieka bardzo charyzmatycznego – Gary’ego Vaynerchuka. Dlaczego właśnie jego? Ponieważ ostatnio jest dla mnie ogromną inspiracją i motywacją do działania, do ciśnięcia na przód. 😉 Ostatnio nie ma dnia, kiedy nie włączyłabym na YouTubie kilku jego filmików, a całkiem niedawno skończyłam również czytać książkę zatytułowaną „#ZapytajGarego”.

Gary Vaynerchuk

Urodził się 14 listopada 1975. Jest przedsiębiorcą, założycielem Vaynermedia – jednej z najlepszych agencji marketingowych w USA (która wygenerowała w zeszłym roku 100 MLN$ zysku!) oraz twórcą popularnych kanałów youtubowych takich jak WineLibraryTV, czy #AskGaryVee. Jest również autorem kilku bestsellerowych książek. Od wielu lat, pomaga międzynarodowym firmom osiągnąć sukces w mediach społecznościowych. Zwrócił na siebie uwagę pionierskim podejściem do popularyzacji swojego biznesu i swojej marki. Bez ogródek pokazuje czym jest tak naprawdę prowadzenie biznesu. Gary jest znany z tego, że za pomocą narzędzi takich jak Facebook, Snapchat, Twitter, czy Youtube potrafi tworzyć bardzo zaangażowane społeczności internautów. Przez wielu uważany jest za geniusza marketingu i biznesu.

Na początku styl bycia Garego może wielu z was nie przypaść do gustu, ale uwierzcie – warto dać mu szansę 🙂

#ZapytajGarego

Jak już pisałam na początku, niedawno miałam przyjemność przeczytać książkę Garego – „Zapytaj Garego”. Mi bardzo przypadła do gustu, można z niej wyciągnąć wiele ciekawych informacji na temat social mediów, marketingu, czy prowadzenia firmy. Gary odpowiada w niej na pytania zadanie przez jego fanów. Możemy tam znaleźć odpowiedzi na pytania takie jak:

♦  Ile w sukcesie jest pewności siebie, ile umiejętności, a ile szczęścia?

♦  Co jest największą przeszkodą w osiągnięciu sukcesu – brak czasu czy brak kapitału?

♦  Jak się motywować do kontynuowania projektu, zanim zacznie on nabierać konkretnych kształtów?

♦  Po studiach ciężko jest znaleźć posadę w marketingu, zwłaszcza konkretną. Jak szukać odpowiedniej pracy?

♦  Co jest najtrudniejsze podczas rozpoczynania biznesu?

♦  Jak zainteresować klientów naszymi produktami lub usługami?

♦  Jak szukać partnerów i tworzyć zespół?

♦  Tworzę aplikację i za jakieś sześć miesięcy będzie gotowy jej prototyp. Jak według ciebie powinienem zacząć pracować nad jej kreacją, żeby w chwili wypuszczenia na rynek znalazła wielu użytkowników?

♦  Co radzisz nastoletnim blogerom, którzy chcą pokazać markom, że są dla nich opłacalni?

I wiele, wiele innych… 🙂Gary Vaynerchuk

Profile społecznościowe

 

A Wy słyszeliście wcześniej o Garym?  Jakie macie o nim zdanie? 

 

A na koniec zostawiam przykładowe filmiki Garego – zarówno te króciutkie, jak i cały odcinek #AskGaryVee Show 🙂

Pamiętajcie: zwycięzca jest w każdym z nas! 🙂

}