Cześć! Lubicie jeść? No kto nie lubi! Dlatego dzisiaj króciutki post o pysznych pomysłach na popołudniowy lunch 🙂

Lunch

Lub po prostu drugie śniadanie, jest bardzo ważną częścią dnia. Jest to lekki i pożywny posiłek pomiędzy śniadaniem a obiadem. Testowałam różne propozycje na ten posiłek, ale ostatecznie znalazłam taki, który mi najbardziej odpowiada. Kiedyś najczęściej sięgałam po owoce (banan, jabłko, czy to co aktualnie miałam pod ręką), ale nie bardzo mi to wystarczało i szybko robiłam się znów głodna. Dlatego zaczęłam szukać innego rozwiązania, które pozwoli mi przetrwać bez uczucia głodu aż do obiadu. I na szczęście znalazłam!

Mój ulubiony lunch jest bardzo prosty i szybki do wykonania. Używam jogurtu naturalnego, greckiego lub bałkańskiego. Na górę dodaje pokrojone owoce (kiwi, nektarynki, brzoskwinie, banany, jabłka, itp..). Staram się też używać owoców sezonowych, dlatego przykładowo w lato najczęściej używałam truskawek, borówek czy jeżyn. Dodaje również bakalie takie jak żurawina, rodzynki, orzechy, daktyle, morele lub śliwki. Na koniec często posypuję lunch otrębami żytnimi, nasionami chia oraz słonecznikiem. Lubię też lunch w postaci wymieszanego jogurtu z domowej roboty dżemem. Pycha!

Desktop

Desktop1

Pamiętajcie, drugie śniadanie jest ważne. Więc niech będzie to zdrowy i pożywny posiłek 🙂 Oczywiście jeżeli nie macie możliwości na taki pięknie przyrządzony lunch, bo jesteście w pracy czy na uczelni to zjedzcie coś innego, ale również wartościowego. Możecie wziąć ze sobą jogurt i w pudełeczku wcześniej przygotować miks bakalii. Albo po prostu zjeść owoce. Może to również być wcześniej przygotowana sałatka, bądź kanapka. Nie sięgajcie po niezdrowe przekąski typu batoniki, czekolada, czy hamburgery z McDonalda 🙂

Dbajcie o swoje zdrowie! 🙂

Desktop2

A  wy co lubicie jeść na drugie śniadanie? Czekam na komentarze! 🙂

}